Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności
ROZUMIEM
Książki / sklep online / koszyk
Narzędzia marketingowe w warsztacie samochodowym. Podręcznik 2
 

Cena:

168 zł przy przedpłacie ceny na konto

177 zł dla płatności przy odbiorze

Ceny zawierają 5% VAT.

Wysyłka w obu przypadkach gratis!

Obejrzyj spis treści (format PDF)

 

„Narzędzia marketingowe w warsztacie samochodowym. Podręcznik 2” to książka, która zastępuje wydawnictwo z 2006 roku pt. „Jak zdobyć i utrzymać klienta w warsztacie samochodowym. Podręcznik marketingu serwisowego”. Po co drugi podręcznik? Główny powód jest banalny: wyczerpał się nakład tej pierwszej książki omawiającej kompleksowo zagadnienia marketingowe w serwisie sa­mochodowym, a inne wydawnictwa mówiły jedynie o wybranych aspektach. Od 2006 roku pojawiło się sporo nowych informacji i przykła­dów z rynku. Są one już zawarte w „Narzędziach marketingowych...” a niektóre z poruszanych wcześniej zagadnień przedstawione są w nowy bądź szerszy sposób. W tym podręczniku znajdzie również Czytelnik treści książek wydanych przez Motmarketing.pl w latach 2006-2010 (jest to zaznaczone na okładce), oczywiście odpowiednio zredagowane i uporządkowane.

Pierwsza część to swe­go rodzaju wstęp opisujący podstawy marketingu oraz specyfikę usług serwisowych, zagadnienie wizerunku warsztatu i inne niż promocja narzędzia marketingowe: produkty i usługi w serwisie, ceny oraz jakość obsługi. Druga część to opis wykorzystania narzędzi promocji firmy, takich jak promocja sprze­daży, reklama, marketing bezpośredni, merchan­dising, sprzedaż w trakcie właściwego procesu obsługi oraz public rela­tions. W tych rozdziałach opisuję jed­nocześnie, w jaki sposób należy budować komunikat marketingowy dla klienta w re­klamie, li­ście, ulotce, ekspozycji, sprzedaży podczas ob­sługi. Część trzecia to swego rodzaju podsumowanie. Jest rozdział o marke­tingu we­wnętrznym, czyli ludziach w usługach, jest o budowaniu lojalności i wreszcie o sposobach pomiaru efektów podejmowanych działań.

Podręcznik jest przeznaczony dla zarządzających i pracowników autory­zowanych stacji obsługi oraz niezależnych warsztatów, jak również dla pracowników firm, które organizują sieci serwisów lub współpra­cują z wieloma, czy nawet z pojedynczymi, warsztatami.

Już w tej chwili zastanawiasz się z pewnością, co powstrzymuje Cię od podjęcia właściwej decyzji, która pozwoli Ci zyskać większe przychody i zyski, rozwijać Twoją firmę. Dotknij sukcesu, zobacz, jak twój warsztat rośnie w siłę, usłysz szelest pieniędzy oraz zadowolonych klientów.

Sprawdź!
Ile kosztuje Cię jedna reklama prasowa? A mailing do klientów? Zapewne więcej niż 200 zł? A ile możesz stracić, jeśli źle przygotujesz te akcje? Ile zapłacisz za stworzenie ogłoszenia osobie lub firmie, która nie ma pojęcia o specyfice usług (w tym serwisowych!)? Ile zapłacisz za umieszczenie złego ogłoszenia, które nie będzie skuteczne i nie przyciągnie tylu klientów, ilu by mogło?

Obsługujesz klienta w swoim warsztacie. Już w tej chwili zastanawiasz się, czy w pełni wykorzystujesz jego potencjał. Naucz się oferować mu właściwe usługi, w odpowiednim momencie i w odpowiedni sposób. Każdy serwis, niezależnie od tego, czy jest duży czy mały, obsługuje klientów. Dowiedz się, jak więcej zarabiać na oferowaniu im dokładnie tego, czego potrzebują.

Wysyłasz listy do swoich klientów? Nie wiem, czy myślałeś o tym, w jaki sposób podręcznik może pomóc Ci uniknąć błędów, jakie być może robisz. Sam je robiłem pracując w firmie motoryzacyjnej. Ale Ty już nie będziesz musiał ich powielać!

Czy Twoi pracownicy dzwonią do klientów z ofertami? Sam miałem taki telefon: miła pani dzwoniła na mój telefon komórkowy, wydała pieniądze na kilkunastominutową rozmowę, dowiedziała się ode mnie wiele o mnie jako o kliencie... i nie oddzwoniła z obiecaną ofertą ubezpieczenia AC i OC. To karygodne, ale ile drobniejszych błędów popełnianych jest na co dzień, co godzinę, w tej chwili?! Nie dopuść do marnowania pieniędzy przeznaczonych na marketing.

Podczas lektury tej strony zastanawiasz się już, ile jeszcze czasu możesz poświęcić na studiowanie zagadnień marketingowych. Zapewne mało, a więc przeczytaj podręcznik i już zarabiaj szybciej, lepiej i więcej!

Stosuj podręcznik, poznaj korzyści:
- oszczędzaj pieniądze potencjalnie marnotrawione na niewłaściwy dobór lub wykorzystanie mediów, za pośrednictwem których serwis komunikuje się z klientem,
- stwórz przewagę nad konkurencją dzięki zrozumieniu prawdziwej specyfiki usług, której nie rozumieją inni,
- usatysfakcjonuj klienta dzięki lepszej obsłudze oraz umiejętności dobrania właściwej dla niego oferty,
- miej spokojną głowę dzięki pozbyciu się niepotrzebnych wątpliwości przy podejmowaniu decyzji marketingowych i organizacyjnych.

Statystyka podręcznika
Redakcja: Maciej Matczak
Wydawca: Motomarketing.pl
Liczba stron: 400
Liczba rozdziałów: 15
Rok wydania: 2011
Format: 230,5 x 160,5 cm
Język: polski
ISBN: 978-83-924119-6-3

Partnerem podręcznika jest Firma Integra Software.

ARTYKUŁY
Strona www, cz.3 (2018-06-03)
W czasopiśmie Serwis Motoryzacyjny swego czasu ukazywały się nasze teksty dotyczące podstaw obecności warsztatów samochodowych w Internecie. Zgodnie z um...
Strona www, cz.2 (2018-04-05)
W czasopiśmie Serwis Motoryzacyjny swego czasu ukazywały się nasze teksty dotyczące podstaw obecności warsztatów samochodowych w Internecie. Zgodnie z um...
Opieka prawna dla warsztatów współpracujących z Inter Team (2018-02-08)
Inter-Team wprowadził nowy produkt w postaci opieki prawnej. Jest on skierowany do wszystkich warsztató...
Polscy kierowcy i nie tylko w badaniu Mobil 1 (2017-12-05)
Według badania przeprowadzonego przez Mobil 1, dla polskiego kierowcy krótki czas naprawy (66 proc.) je...
POLECAMY
Projekt
Wykonanie
Copyright © 2006 - 2015 Motomarketing.pl