Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności
ROZUMIEM
Szkolenia


Uwaga: jeśli są Państwo zainteresowani szkoleniami otwartymi (czyli takimi, na które może przyjechać nawet jedna osoba) z jakiejś dziedziny, prosimy o wiadomość na mail info@motomarketing.pl. Będziemy bowiem organizować te szkolenia opierając się na zainteresowaniu zgłaszanym przez Państwa.


Oferujemy szkolenia dla motoryzacji: szkolenia dla obsługi posprzedażnej, szkolenia dla warsztatów samochodowych, szkolenia dla dealerów samochodów, szkolenia dla fabryk motoryzacyjnych oraz dla dystrybutorów z tej branży:

 • nowość: Jak maksymalizować efekty szkoleń? Informacje wysyłamy indywidualnie zainteresowanym firmom! A link do krótkiego artykułu na ten temat znajduje się tu.

 • marketing usług w warsztacie samochodowym (wśród zagadnień mogą się znaleźć następujące tematy:
  - specyfika usług
  - narzędzia marketingowe dla usług
  - tworzenie komunikatu marketingowego w usługach
  - organizacja i prowadzenie akcji promocyjnych
  - i inne: podstawy merchandisingu, jakości oraz lojalności, podstawowe elementy grafiki, elementy komunikacji oraz perswazji)
  więcej:

 • sprzedaż / komunikacja / obsługa klienta oraz standardy w warsztacie samochodowym oraz w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych z branży; szkolenia z obsługi klienta mogą być ukierunkowane na różne elementy:
  - miękkie - typowo komunikacyjne: techniki sprzedaży i perswazji, radzenie sobie z różnego rodzaju niekomfortowymi sytuacjami (tj. "obrona ceny" czy "trudny klient"),
  przygotowywanie perswazyjnego komunikatu na piśmie lub skutecznej rozmowy przez telefon
  - oraz twardsze: dotyczące procesu obsługi klienta (szkolenia procesowe) czy prowadzenia procesów w warsztacie z organizacyjnego i efektywnościowego punktu widzenia

 • zarządzanie serwisem samochodowym, rentowność i obliczanie kosztu roboczogodziny (prowadzone przez profesjonalistę praktyka w dziedzinie zarządzania serwisem motoryzacyjnym); prze­znaczone dla właścicieli warsztatów samochodowych oraz osób zarządzających serwisami; zagadnienia ekonomiczno-finansowe przedstawiane są okiem praktyka, a nie z punktu widzenia księgowego; przykładowe zagadnienia to:
  - koszty - gdzie powstają i jak je kontrolować?
  - wyliczanie kosztu roboczogodziny w warsztacie mechanicznym lub blacharsko-lakierniczym
  - próg rentowności
  - efektywność serwisu, wydajność i produktywność
  - inne wskaźniki ekonomiczne

 • elementy zarządzania pracownikami i firmą; uwaga: zarówno dla pracowników warsztatów, jak i zakładów produkcyjnych / fabryk motoryzacyjnych, w szczególności np. dla mistrzów zmianowych; więcej o szkoleniach dla zakładów produkcyjnych:
  tematyka:
  - jak zarządzam? przegląd i rozwój kompetencji menedżerskich
  - rola kierownika i komunikacja z zespołem
  - zarządzanie przez cele i zarządzanie przez zadania
  - delegowanie - zadanie skutecznego menedżera
  - style kierowania - elastyczny menedżer to skuteczny menedżer, egzekwowanie realizacji zadań
  - prowadzenie spotkań z zespołem
  - prowadzenie rozmów indywidualnych z pracownikami: delegujących, monitorujących, egzekwujących, oceniających
  - motywowanie pozafinansowe - budowanie pozycji przywódcy zespołu; zarządzanie zmianą i motywowanie zespołu w sytuacji zmiany
  - rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji; współpraca i kreatywność w zespole
  - asertywność w pracy menedżera; budowanie i organizacja zespołu
  - zarządzanie emocjami i radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych
  - stymulowanie rozwoju i budowanie automotywacji pracowników
  - rekrutacja - jak pozyskać dobrego pracownika do firmy

  Szkolenia są prowadzone przez trenera, psychologa, z doświadczeniem, m.in. w rekrutacjach i szkoleniach pracowników na różnych poziomach hierarchii
  , także w motoryzacyjnych zakładach produkcyjnych.

 • prawo w relacjach z klientem (prowadzone przez doświadczonego radcę prawnego specjalizującego się w motoryzacji): prawa usługodawcy / sprzedawcy oraz, z drugiej strony, klienta występującego jako przedsiębiorca lub konsument:
  - zmiana przepisów konsumenckich 2014/2015, obowiązujące dwa reżimy odpowiedzialności: dla umów zawartych do 25 grudnia 2014 i po tym terminie
  - reżimy odpowiedzialności za wykonanie usługi i sprzedaż części,
  - rękojmia
  - gwarancja
  - rola i użycie dokumentów warsztatowych i innych
  - wydanie samochodu z usterką zagrażającego bezpieczeństwu
  - optymalne prowadzenie procesu reklamacji
  - materiały dowodowe
  - zabezpieczenie płatności za usługę i towar itp.

 • dane osobowe w firmie

 • prawo pracy; przykładowe zagadnienia:
  - Zatrudnienie sezonowe – jaką umowę wybrać? Zatrudnienie krótkoterminowe, rozwiązywanie umów na czas określony, praca tymczasowa, leasing pracowniczy, zatrudnianie młodocianych.
  - Pracownik z Ukrainy – legalna praca krok po kroku, uproszczona procedura zgłoszenia zatrudnienia pracownika zza wschodniej granicy; zasady przedłużania legalnego pobytu i pracy.
  - Wypadek przy pracy – które zdarzenia stanowią wypadek przy pracy? Jakie obowiązki ma pracodawcą w związku z wypadkiem?; najczęstsze nieprawidłowości; pracodawca wobec roszczeń pracownika i jego rodziny.
  - Tata w pracy – uprawnienia pracownika-ojca związane z rodzicielstwem, urlopy i skrócenie czasu pracy, kiedy pracownik-ojciec nie może zostać zwolniony?
  - Rekrutacja pracownika i koniec syndromu pierwszej dniówki – nowe zasady podpisywania umowy o pracę; o czym trzeba poinformować nowego pracownika, a o co pracodawca nie może go pytać?
  - Nowe zasady rozliczania zleceń i świadczonych usług minimalna stawka godzinowa; zasady ewidencjonowania czasu wykonywania zleceń i świadczenia usług; obowiązek przechowywania dokumentacji; wyłączenia z obowiązków ustawowych.
  - Nadgodziny – jak pracownik udowodni pracę w godzinach nadliczbowych?; świadczenia dla pracownika w związku z nadgodzinami; rozliczanie czasu pracy; systemy czasu pracy.

 • na życzenie możemy zaproponować szkolenie z zarządzania magazynem części zamiennych we współpracy ze specjalistą w tej dziedzinie.

 

Podstawowe odmiany szkoleń

Szkolenia mają charakter zamknięty lub otwarty. Szkolenia zamknięte to takie, które nabywa jedna firma i zaprasza na nie swoich współpracowników (pracowników, warsztaty, sklepy, partnerów biznesowych).

Na szkolenia otwarte może zgłosić się nawet jedna osoba z dowolnej firmy. Organizujemy je raz na jakiś czas, zwykle wiosną i jesienią, więc jeśli są Państwo zainteresowani szkoleniem otwartym, prosimy o sygnał (info@motomarketing.pl), jakie szkolenie Państwa interesuje.

 

Dla kogo?

 • szkolenia dla mniejszych i większych serwisów samochodowych,

 • szkolenia dla dealerów samochodów,

 • szkolenia dla pracowników central marek samochodowych,

 • szkolenia dla producentów części, importerów, dystrybutorów oraz hurtowni części zamiennych oraz działów części serwisów (szkolenia otwarte oraz np. z komunikacji / sprzedaży),

 • szkolenia dla pracowników fabryk producentów części zamiennych (np. komunikacja i motywowanie podwładnych dla brygadzistów).

Szczególne warunki świadczenia usług

ARTYKUŁY
Tym razem z drugiej strony Ziemi (2018-08-24)
Firma Mitsubishi Motors Corporation podała, że otworzyła nowe centrum szkoleniowe. Chociaż nie obsłuży ono pol...
Strona www, cz.3 (2018-06-03)
W czasopiśmie Serwis Motoryzacyjny swego czasu ukazywały się nasze teksty dotyczące podstaw obecności warsztatów samochodowych w Internecie. Zgodnie z um...
Strona www, cz.2 (2018-04-05)
W czasopiśmie Serwis Motoryzacyjny swego czasu ukazywały się nasze teksty dotyczące podstaw obecności warsztatów samochodowych w Internecie. Zgodnie z um...
Opieka prawna dla warsztatów współpracujących z Inter Team (2018-02-08)
Inter-Team wprowadził nowy produkt w postaci opieki prawnej. Jest on skierowany do wszystkich warsztató...
POLECAMY
Projekt
Wykonanie
Copyright © 2006 - 2015 Motomarketing.pl